A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Tanzanie - Diskuze

Původní dotaz

Ockovani

10.08.2011 16:12:47 | michals
michals
Zdravim. Chtel bych se zeptat tech, co zde jiz byli, jake mate zkusenosti s ockovanim a uzivanim antimalarik, kdyz se jede pouze pres cestovku do hotelu?
Dekuji za kazdou odpoved :) Radbych se tam v prosinci vydal..
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Utinka 21.02.2014 13:47
Re: Očkování  

Tak k břišnímu tyfu jsme si ještě dali meningitidu. Další dovolená bude nejspíš Indie a tak se nám to bude hodit. :-))

Utinka 19.02.2014 13:40

Tyfus dorazil už i do Náchoda. Zítra na něj jdeme, protože předchozí vakcína nám skončila toto pondělí. :-[

Veronika
19.02.2014 12:58 178.72.192.***

Vakcínu proti žluté zimnici prý stále nikde nemají....jen břišní tyfus dorazil..Tak my pojedeme asi taky bezz očkování..

Utinka 17.02.2014 12:30

V Náchodě je taky mají slíbené. Dopoledne však ještě nedorazily. :-(

iris1 17.02.2014 10:33

Tak dnes jsem volala do očkovacího centra v Brně a vakcíny už mají.Já asi už zůstanu jen u té žloutenky. :-\

JaBeKr 12.02.2014 19:55
Očkování  

Zdravím všechny, začátkem února jsme se vrátili ze Zanzibaru a vystačili jsme si pouze se žloutenkou, podle našeho lékaře jsou antimalarika pro organismus zbytečně zatěžující. Zanzibar od ledna 2014 pro cestující z Evropy nevyžaduje očkování vůbec žádné jak nám sdělila naše delegátka. Faktem je že jsme komáry viděli, ale nebyli vůbec agresivní. Myslím že je to spíš o náhodě, u nás můžeme být pokousaní nějakou infikovanou potvorou taky. Tím samozřejmě nesnižuji ostatní názory že očkovat ano, pokud to někomu pomůže ke klidu a jistotě pak do toho. Sešli jsme se i s lidmi z Keni a nebyli naočkováni vůbec na nic a byli v pohodě i na safari.Jana

• Anonym (2)
admin2 29.12.2013 12:14
admin  

Dobrý den,

doufám, že se tu nyní nerozhoří spor kvůli výskytu komárů Anopheles na našem území :) Iris1, snad vás uklidní, že toto není žádný útok, denně tu řešíme mnohem větší spory - doufám tedy, že se nikdo nenechá odradit od zdejší velmi zajímavé diskuze. Hezký den přeje Zuzka

iris1 29.12.2013 09:20
Re: Očkování Zanzibar s CK  

Když člověk do takových zemí jede,tak se samozřejmě informuje,hledá a snaží se poradit i ostatním.Já taky hledám a jsem ráda když sem někdo něco napíše,ale už nebudu.Vidím,že je tu někdo intelektuálně sečtělejší a má potřebu druhé urážet.Kvůli takovým sem přestávají někteří radši psát.

L
28.12.2013 18:15 77.240.181.***

To je mi zase někdo intelektuálně sečtělý... Rod Anopheles, který přenáší malarii je u nás již staletí, dokonce zde po válce pár případů malárie bylo (když sem byla zanesena).

iris1 11.10.2013 14:35

Zimnice se přenáší komárem,postupně dochází pak k rozvoji žloutenky.Očkování je na 10 let,břišní tyfus na 3 roky.Taky jsem se dočetla:Na Zanzibar není antimalarická chemoprofilace nezbytná.Zemně,kde se v každém případě doporučuje očkování proti žl.zimnici,je i Tanzanie.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu